Kurs kwalifikacji wstępnej i szkolenia okresowe kierowców

Świadectwo kwalifikacji zawodowej pozwala na uzyskanie uprawnień do wykonywania przewozu rzeczy lub osób. Przeznaczone jest dla kierowców, którzy posiadają prawo jazdy kategorii D lub C i zamierzają wykonywać przewóz drogowy. Warunkiem koniecznym jest ukończenie odpowiedniego kursu kwalifikacyjnego zakończonego egzaminem państwowym lub szkolenia okresowego.

W naszej ofercie znajdziesz kursy i szkolenia, które pozwolą Ci na uzyskanie świadectwa kwalifikacji zawodowej. Zapisz się już dziś na jedno ze szkoleń w zakresie:

Szkolenie Cena kursu Zadatek 1 rata
Okresowe kierowców 250 150
Kwalifikacja wstępna 4000 1500
Kwalifikacja wstępna przyspieszona 2500 1200
Kwalifikacja wstępna uzupełniająca 1500 600
Kwalifikacja wstępna przyspieszona uzupełniająca 1000 400

Rodzaj szkolenia, jaki ma obowiązek ukończyć kierowca, określa data uzyskania po raz pierwszy prawo jazdy kategorii C lub prawo jazdy kategorii D.

Kurs kwalifikacji wstępnej, kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej, kwalifikacji wstępnej uzupełniającej oraz kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej powinni ukończyć wszyscy kierowcy, którzy otrzymali prawo jazdy kategorii D po 10 września 2008 roku oraz kat. C po 10 września 2009 roku. W tym przypadku, świadectwo kwalifikacji zawodowej wydawane jest przez Wojewodę, odpowiedniego ze względu na miejsce szkolenia.

Teoria Praktyka Czas trwania egzamin
Okresowe kierowców 35 5 dni nie

 

Kwalifikacja wstępna

 

260

 

16h jazdy

2h symulator

ok. 8 tygodni tak
Kwalifikacja wstępna uzupełniająca

75

 

5h jazdy

 

ok. 3 tygodni tak
Kwalifikacja wstępna przyspieszona

 

130

8h jazdy

1h symulator

ok. 4 tygodni tak
Kwalifikacja wstępna przyspieszona uzupełniająca 32,5 2,5h jazdy 15 dni tak

Szkolenie okresowe kierowców powinni ukończyć Ci, którzy otrzymali prawo jazdy kategorii D przed 10 września 2008 roku oraz kat. C przed 10 września 2009 roku lub kierowcy ubiegający się o kolejne świadectwo kwalifikacji zawodowej. W tym przypadku świadectwo kwalifikacji zawodowej wydawane jest przez Kierownika Ośrodka Szkolenia.

Celem ukończenia zarówno kursów kwalifikacji wstępnej, jak i innych szkoleń zawodowych jest przygotowanie kierowców do bezpiecznego transportu rzeczy lub przewozu osób, zgodnie z zasadami i przepisami obowiązującego prawa.